Relax Dubá

V Dubé, kde se apartmán nachází, najdete všechno potřebné zázemí pro letní i zimní rekreaci. Mimo obchodů s potravinami, pekárny a cukrárny jsou zde také restaurace, pošta, bankomat a benzinové pumpy. V centru je též autobusové nádraží, odkud se dostanete směrem na Doksy, Mladou Boleslav, Mělník i Prahu. Z Dubé je to jen kousek k Máchovu jezeru, na Bezděz, Kokořín a další krásná místa – viz níže. Kvůli své krásné přírodě je Dubá ideálním výchozím místem pro pěší i cykloturistiku, a to v jakémkoliv ročním období.

webové stránky města Dubá


Koupání

V první řadě můžete v sezóně (květen až září) využít náš bazén v areálu apartmánu. Vstup je povolen denně mezi 10 – 20 hodinou. Koupání je ovšem na vlastní nebezpečí!

Nedamov: Krásné koupání v čistém přírodním koupališti s písečným vstupem do vody je od centra Dubé pěšky dosažitelné za pouhých 10 min. Možnost celodenního parkování na hlídaném parkovišti.

Máchovo jezero: Romantická krajina v okolí Máchova jezera láká návštěvníky od nepaměti. Písečné pláže pro lidi i možnost koupání psů na odděleném místě zvou k návštěvě. Dosah pouhých 10 km od Dubé.

Letní koupaliště a bazén Mělník: Krytý plavecký bazén i letní koupaliště na jednom místě. Lze spojit s návštěvou zámku i  nákupy.

Krytý bazén Česká Lípa: Pro veřejnost je bazén otevřen denně od 10.00 do 21.30 hodin. V České Lípě můžete navštívit i Vodní hrad Lipý.


Pěší turistika

Skalní zřícenina Čap s vyhlídkou do kraje: Nedaleko Tuháně  je možné nalézt zbytky hradu Čap. Z hradu se mnoho nedochovalo, ale přenádherný rozhled z tohoto místa určitě stojí za to.

Skalní městečko Dražejov s mnoha zajímavými skalními útvary: Jsou zde stavení a památky lidové architektury a na návsi zůstala zachována barokní kaple Jana Nepomuckého z roku 1767.

Nedvězí s kruhovým vyhlídkovým bodem I. řádu: Jen kousek od Dražejova je možno z výšky 456 m n.m. shlédnout jednu třetinu Čech. 

Vrátenská rozhledna: Nachází se těsně pod vrcholem trachytového vrchu Vrátenská hora v Polomených horách ve výšce 508 m n.m., cca. 4,5 km S od Mšena.


Cykloturistika

Cyklostezky:  V odkaze naleznete průběh cyklotrasy vhodné pro všechny typy bicyklů.


Hrady a zámky (vzdálenost z Dubé)

Starý Bernštejn (5 km): Zřícenina hradu z 15. století se nachází se mezi Dubou a Doksy na čedičovém kopci nad obcí zvanou Vrchovany.

Hrad Houska (12 km): K hradu a jeho okolí se váže mnoho pověstí. Dle jedné z nich se zde nachází brána do jiného světa…

Kokořín (17 km): Hrad se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky.

zřícenina hradu Helfenburg (17 km): Hrad z poloviny 14.století s krásnou vyhlídkovou věží. Vzácně zachovalá je vnější hradba.

Bezděz (20 km): Královský hrad Bezděz založil v roce 1264 král železný a zlatý Přemysl Otakar II.

zámek Lobeč (20 km): Známé místo veteránského rojení (více na webových stránkách).

Vodní hrad Lipý (20 km): Nachází se přímo v centru České Lípy.

Skalní hrad Sloup (28 km): Značně erodovaný pískovcový suk se svislými až převislými stěnami a rozlehlým horním plató ve výšce přes 30m nad okolním terénem. Délka skály činí necelých 100m a šířka asi 60m. Skála byla v průběhu historie lidmi značně přizpůsobována a postupně doplňována o další objekty. Množství skalních prostor, světského i sakrálního určení bylo vytesáno a dostavováno jak uvnitř skály, tak i na jejím povrchu. Tyto skalní objekty jsou vzájemně důmyslně propojeny.

zámek Mělník (28 km): Původní královský zámek jménem Pšov byl postaven na vinohradu nad soutokem Vltavy a Labe, s výhledem na posvátnou horu Říp, a je tedy po více než deset staletí jedním z nejdůležitějších historických symbolů Čech.


Sportování

Orientační běh: V okolí Dubé i Doks (10 km od Dubé) je spousta nádherných terénů pro orientační běh.

Golf u Hotelu Bernštejn: Pohádkově oživlý zámek z 16. století byl ještě před 20ti lety ruinou.  Dnes na zámku majitel bydlí s rodinou. V rozlehlém parku se nachází sportovní areál s venkovním bazénem, golfovým hřištěm, dvěma tenisovými kurty a dětským hřištěm.

Sportovní rybolov v Nedamově: Přijďte si zarybařit do Nedamova!

Minigolf v areálu koupaliště Nedamov: Zábava nejen pro děti v areálu letního koupaliště.

Bowling  Jestřebí: REZERVACE a INFORMACE na telefonních číslech 774 302 990, 603 701 810


Kultura

Letní Jazzové dny v Dubé – Nedamově: Druhý srpnový víkend vždy patří v Nedamově Mezinárodním jazzovým dnům.

Doksy –  muzeum Čtyřlístku: Navštivte výstavu o vývoji komiksu Čtyřlístek.

Doksy – Památník K.H. Máchy: Pobočka Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Expozice věnovaná životu a době K. H. Máchy a rybářství a rybníkářství na Českolipsku.

Lobeč –  muzeum E. Štorcha: Muzeum se nachází v prostorách bývalé měšťanské školy v prvním patře.